رقابت پردازنده بین گوشی های Galaxy S6 با HTC One M9 و iphone 6

این روزها بازار مقایسه ها و بررسی ها حسابی داغ است.در این پست به بررسی پردازنده‌های سه گوشی رده بالای بازار یعنی گلکسی اس ۶ سامسونگ، وان M9 اچ تی سی و آیفون ۶ اپل خواهیم پرداخت.

گلکسی اس۶ با پردازنده‌ی قدرتمندش در زمان اجرای سنگین‌ترین بازی‌ها، با تمام قدرت، تمامی هسته‌های پردازشی خود را فعال کرده و هر هسته به بالاترین سطح کارایی خود می‌رسد.

 

galaxy-s6-one-m9-iphone-6

 

 

البته در تست‌های انجام شده در حالت تک هسته‌ای (Single Core)، تراشه A8 اپل با امتیاز ۱۶۲۶ از دو رقیب دیگر خود جلوتر است و تراشه گلکسی اس ۶ با امتیاز ۱۴۴۳ و اسنپدراگون ۸۱۰ موجود در وان M9 با امتیاز ۱۱۸۶ در رده‌های بعدی قرار دارند

 

geekbench-3-single-core1

 

 

از نظر قدرت پردازشی چند هسته‌ای (Multi Core)، تراشه Exynos 7420 گوشی گلکسی اس ۶، با کسب امتیاز ۴۵۴۷ در مقام اول و تراشه اسنپدراگون ۸۱۰ گوشی m9 با امتیاز ۳۹۵۹ در رده دوم و همچنین تراشه A8 گوشی آیفون ۶ با کسب امتیاز ۲۹۱۱ با فاصله زیادتری نسبت به رقبای خود در جایگاه سوم در این رقابت قرار دارد. هرچند اختلاف امتیازها در تست‌های انجام شده بسیار ناچیز می‌باشد،

 

 

geekbench-3-multi-cor

 

 

ولی باید به این مورد هم توجه شود که هر سه گوشی مورد نظر از دیدگاه سخت افزاری در حال حاضر، به اندازه کافی قدرتمند هستند و توانایی اجرای هرگونه برنامه یا بازی سنگین را بدون هیچگونه تاخیر یا کاهش کیفیت خواهند داشت. پس نگرانی در مورد تست‌های انجام شده بی‌معناست و این امتیازات تنها جنبه رقابتی دارند. با تمام این تفاسیر، بنظر شما آیا توجه به تست‌های انجام شده در خرید گوشی مورد نظر چه میزان می‌تواند موثر واقع شود؟!

 

موب وان

مطالعه بیشتر